Prof. B. Rudowicz – pożegnanie

przez | 5 lutego 2019

Ze smutkiem zawiadamiamy, że zmarł

prof. dr hab. Bronisław Rudowicz

Dla wielu absolwentów był wzorem elegancji i taktu. Zawsze nienagannie ubrany, pełen pozytywnej energi i optymizmu. Był niezwykle wyrozumiały dla swoich magistrantów. Kiedy go spotykałem, wiedząc, że dawno powinienem oddać rękopis pracy dyplomowej, nie omieszkał zagadnąć: „Cieszę się, że widzę Pana Kolego. Proszę pamiętać, że zawsze znajdę dla Pana czas, kiedy będzie Pan gotowy”. Nie wyznaczał terminów. Po prostu czekał. Był wielkim przyjacielem naszej społeczności absolwenckiej. Absolwent WSHM z 1953 roku. Całe życie dydaktyczne i naukowe spędził w WSE i na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 70-tych był Dziekanem Wydziału Ekonomiki Transportu, a w latach 80-tych Rektorem UG.

Pogrzeb odbędzie się 06 lutego 2019 roku o godzinie 11.30 na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni.

Spoczywaj w Pokoju Drogi Profesorze!

Absolwenci WSHM WSE i Wydziałów Ekonomicznych UG

3 komentarze do „Prof. B. Rudowicz – pożegnanie

1. Janusz Bronowski, absolwent 1971

Dla mnie, w czasach studenckich, przede wszystkim dystyngowany wykładowca ekonomii. To był wzór Sevres !
    Dzięki takim jak On równaliśmy w górę. Do dzisiaj widzę jego nienaganną sylwetkę za katedrą auli WSE.

2. Alicja Elżbieta Samol

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !

Prof. dr hab. Bronisław Rudowicz nie był moim promotorem … był Przewodniczącym Komisji Egzaminacyjnej
    na obronie mojej pracy magisterskiej.
    Profesora Rudowicza i ten dzień pamiętam bardzo dokładnie.
    Prof. Rudowicz … przystojny, wysoki – w garniturze . Dzień był słoneczny i ciepły.
    Mój Promotor Prof. Andrzej Piskozub … raczej „na luzie” i „na letnika” – w koszulce z krótkim rękawem ………..
    Komisja egzaminacyjna składała się z trzech ……może czterech osób … duży stół – za stołem Prof. Rudowicz i Komisja … a obok na krześle po prawej stronie Promotor ….

Pracę magisterską pt. „Porównawcza analiza cen za przewóz ładunków polskiego handlu zagranicznego transportem lądowym i morskim w relacji z krajami Europy Zachodniej” …..obroniłam 18 czerwca 1973 r.