Bolesław Mitręga – pożegnanie

przez | 1 stycznia 2019

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci
naszego wieloletniego i zasłużonego Członka Stowarzyszenia
BOLESŁAWA MITRĘGI

autora książki „Wyższa Szkoła Handlu Morskiego w Sopocie – Wspomnienia i Refleksje Studentów”
wydanej w 2008 roku.

Msza święta odbędzie się w Klasztorze Franciszkanów w Gdyni, przy ul. Ujejskiego 40 (Wzg.Św.Maksymiliana) o godz. 12.00 w dniu 5.01.2019 r. (sobota). Pogrzeb tego samego dnia o godz. 13.00 na Cmentarzu Witomińskim.

BOLEK MITRĘGA BYŁ Z NAMI I NA ZAWSZE POZOSTANIE W NASZEJ PAMIĘCI

Drogi Bolku!

Pewnie mnie słyszysz i widzisz bo wyroki opatrzności są niezbadane. Trudno nam sobie wyobrazić, że już nie przybędziesz na nasze spotkanie. Chcemy Ciebie zapamiętać takiego jak powyżej. Uśmiechniętego, zrelaksowanego, skorego do wspomnień i wygłaszania życiowych mądrości. Tak było całkiem niedawno, w czerwcu 2016 roku, w Tawernie Orłowskiej rozprawialiśmy o zbliżającym się Zjeździe Absolwentów upamiętniającym 70-lecie Wyższej Szkoły Handlu Morskiego.

Byłeś z nami od zawsze. Poniżej idziesz z kolegami ze swojego roku. Dla młodszych powiem, że Bolek to ten najprzystojniejszy, z prawej. A całe zdjęcie zrobiono w Gdyni, w 1946 roku, w okresie przenosin WSHM z Gdyni do Sopotu.

A tak było w 2005 roku na Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym Naszego Stowarzyszenia. Chętnie udzielałeś wyczerpujących wyjaśnień wszystkim zainteresowanym.

I jeszcze jedno zdjęcie ze spotkania z Córką pierwszego rektora WSHM – Krystyną Barańską.

Oddałeś bezcenny wkład w zachowanie w pamięci tamtych zdarzeń, tamtych lat. Dzięki Tobie mamy książkę o historii WSHM i jej absolwentów. Zdążyłeś nam przekazać swoje zbiory, które teraz możemy udostępnić publicznie oraz opracować w formie kolejnego wydania książkowego.

Bolku, ciągle mi imponowałeś. Byłeś wielki wzrostem i jeszcze większy duchem. Udzielałeś się na wiele sposobów. Byłeś naszym chorążym, dzierżyłeś nasz sztandar i takim chcemy Cię pamiętać!

Spoczywaj w pokoju!

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i Wydziałów Ekonomicznych UG

Jeden komentarz do „Bolesław Mitręga – pożegnanie

1. Adam

Pozazdrościć takich więzi kolezeńskich.
    Na zjeździe z mojego roku byłem sam…

Wyrazy współczucia Jego bliskim.