Spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Absolwentów

przez | 27 grudnia 2018

Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wydziałów Ekonomicznych UG spotkali się 13 grudnia w sopockiej Chacie Góralskiej Harnaś na stowarzyszeniowej wigilii.

Tradycyjnie już grudniowe spotkanie Stowarzyszenia jest najbardziej uroczystym w roku. Jest też w największym stopniu zdominowane wspomnieniami. Uroczyście zastawiony stół, ciepłe światło świec, pyszne jedzenie skłania do przypomnienia sobie osób i miejsc, w których spędzaliśmy miłe chwile wiele lat temu – także podczas studiów.

Oczywiście w czasie wigilijnego spotkania nie mogło zabraknąć opłatka i wzajemnego składania sobie życzeń świątecznych i noworocznych. Romuald Meyer, prezes Stowarzyszenia, przypomniał najważniejsze wydarzenia, w których uczestniczyliśmy jako absolwenci w kończącym się roku. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności w tym samym czasie gdy część absolwentów świętowała w Sopocie, część naszych kolegów i koleżanek, którzy należą do koła warszawskiego Stowarzyszenia świętowało w stolicy. Dzięki temu mogliśmy za pośrednictwem telefonu poszerzyć nasze grono i złożyć sobie życzenia pomimo dzielącej nas przestrzeni.

Zapowiedziane zostały także kolejne spotkania Stowarzyszenia – 17 stycznia na którym gościem honorowym będzie Andrzej Hass – właściciel m.in. firmy budowlanej Doraco i żeglugowej EuroAfrica, oraz 21 lutego na którym gościem honorowym będzie były prezes Portu Gdynia Janusz Jarosiński.

 

Maciej Goniszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.