U Absolwentów o marketingu sieciowym

przez | 28 marca 2018

Kolejnym gościem Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i Wydziałów Ekonomicznych UG w ramach comiesięcznych spotkań z cyklu Czwartki u Absolwentów była Ewa Jasielska. Prezentując swój przykład zachęcała uczestników spotkania do stałej pracy nad własnym rozwojem. Przywoływała książki Roberta Kiyosaki i Allena N. Weinera.

Ewa Jasielska zaprezentowała uczestnikom spotkania sposób stworzenia własnego biznesu dostępny dla każdego. Każdego kto będzie potrafił przełamać własne lęki, obawy, przyzwyczajenia i podejmie wyzwanie ciągłego samodoskonalenia się w trzech rodzajach inteligencji – emocjonalnej, finansowej i społecznej. Powoływała się na filozofię wyrażoną w książkach Roberta Kiyosakiego z cyklu Bogaty Ojciec oraz Allena N. Weinera Inteligencja to za mało.

Podstawą prezentacji była biografia samej Ewy Jasielskiej, która prowadzeniem własnego biznesu zainteresowała się po wielu latach kariery aktorskiej. Pracowała m.in. w teatrach w Gdyni, Warszawie, Poznaniu, Kaliszu i Elblągu i jak mówi w tym czasie jej życie zależało od reżysera i dyrektora teatru. Chcąc wyzwolić się z tej zależności postanowiła założyć własną działalność gospodarczą i prowadziła salon kosmetyczny. Szybko jednak doszła do wniosku, że zamiast zmniejszyć liczbę szefów zwiększyła ją wielokrotnie, ponieważ jej szefem stał się każdy klient.

– Prawdziwym olśnieniem stały się dla mnie książki Roberta Kiyosakiego – mówiła Ewa Jasielska – Nagle okazało się, że będąc pracownikiem czy samozatrudnioną znajduję się w grupie 95 proc. zarabiających 5 proc. pieniędzy na świecie. Żeby znaleźć się w 5 proc. zarabiających, którzy zdobywają 95 proc. kapitału obracanego na świecie musiałam przestać być samozatrudnioną, a zacząć prowadzić własny biznes.

Według prelegentki dyskretna różnica pomiędzy samozatrudnieniem a prowadzeniem własnego biznesu polega na tym, że w tym drugim przypadku pracuje się w sieci i pierwszym krokiem w tym kierunku jest marketing sieciowy. Ewa Jasielska pracuje w ten sposób od kilkunastu lat. Najpierw w świecie realnym, obecnie w Internecie prowadząc firmę GlobalNet.

Prelekcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zgromadzonych i już w czasie rozmów w części nieoficjalnej spotkania, przy kawie i ciastkach prelegentka umawiała się na kolejne spotkania w innych organizacjach, do których należą członkowie Stowarzyszenia Absolwentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.