Życzenia świąteczne od Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i WE UG w Sopocie

przez | 21 grudnia 2017

Drodzy członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia Absolwentów Wyższej Szkoły Handlu Morskiego w Sopocie, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wydziałów Ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego! Kończy się rok 2017, wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia oraz rok 2018. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem życzeniami, które przygotował Prezes Romuald Meyer na spotkanie opłatkowe.

Spotykamy się po raz kolejny w tak uroczystej i podniosłej atmosferze. Można powiedzieć, że Wigilia to w naszej społeczności akademickiej wieloletnia tradycja. Pamiętajmy jednak, że tradycją nazwać niczego, ani tym bardziej nikogo nie można. Tak samo jak nie można uchwałą specjalną zarządzić, ani jej ustanowić. Kto inaczej sądzi, świeci jak zgasła świeczka na słonecznym dworze! Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza! Tradycja naszych dziejów jest warownym murem. To jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza, to jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy. Obyśmy w tej codzienności, w pogodzie ducha i dobrym zdrowiu wciąż, przynajmniej raz w miesiącu, na nowo się odnajdywali. Oby wystarczyło nam hartu ducha i wytrwałości w dążeniu do postawionych celów. Obyśmy znajdowali cząstkę siebie w podejmowanych działaniach na rzecz naszej Alma Mater. Wesołych Świąt! Dosiego roku!

Wigilia Stowarzyszenia Absolwentów

Sopot 14 grudnia 2017 roku