Spotkanie opłatkowe – relacja

przez | 15 grudnia 2017

Dnia 14.12.2017 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się kolejne spotkanie Stowarzyszenia Absolwentów Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wydziałów Ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Gościem specjalnym tego spotkania był prof. dr hab. Mirosław Szreder, dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Nasi szanowni goście mieli okazję posłuchać wykładu dotyczącego wykorzystania statystyki w życiu codziennym. W kameralnym towarzystwie, z pyszną kawą i słodkimi przekąskami uczestnicy skupili się na prezentacji Dziekana. Szeroka wiedza i doświadczenie profesora Szredera oraz jego niesamowita umiejętność przekazywania wiedzy sprawiła, że godzinny wykład zdawał się 15-minutową pogadanką. Po zakończeniu wykładu uczestnicy spotkania aktywnie zadawali pytania i przez następne pół godziny prowadzono ożywioną dyskusję.

Spotkanie to było także okazją do złożenia życzeń świątecznych oraz noworocznych. Specjalnie na tą okazję Prezes Stowarzyszenia – Romuald Meyer – przygotował poruszające życzenia, które odczytał wszystkim zgromadzonym. Następnie spotkanie przybrało mniej oficjalny charakter za sprawą przyniesionego opłatka, który stał się pretekstem nie tylko do serdecznych życzeń, ale nie mniej serdecznych rozmów.

Oby więcej spotkań w tak doborowym gronie!