Wydział Zarządzania UG wśród najlepszych wydziałów ekonomicznych w Polsce

przez | 3 listopada 2017

Według ogłoszonego w ostatnich dniach rankingu dziennika „Rzeczpospolita”, objętego honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego zajął szóste miejsce wśród wszystkich wydziałów ekonomicznych i zarządzania w Polsce. Lepszych okazało się tylko pięć wydziałów uczelni warszawskich, łódzkiej i krakowskiej.

Inne trójmiejskie wydziały ekonomiczne uplasowały się na następujących pozycjach: Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego – miejsce 8., Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej – miejsce 11., Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Akademii Morskiej w Gdyni – miejsce 17.

Kryteria rankingu to: jakość nauczania, umiędzynarodowienie, potencjał naukowy, kariery absolwentów (w tym okres poszukiwania pracy i zarobki).