XV Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych

przez | 10 września 2017

W sobotę, 9 września 2017 r. odbyła się jubileuszowa, XV edycja Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych. Nie mogło zabraknąć i nas – Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i WE Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

W tym roku frekwencja dopisała – udział w Festynie Organizacji Pozarządowych zadeklarowało blisko 75 organizacji pozarządowych działających na rzecz sopocian, miejskich instytucji publicznych oraz grup nieformalnych. Święto rozpoczęło się Paradą ulicami Sopotu – było wesoło, kolorowo i w atmosferze wzajemnej sympatii. Następnie uczestnicy zebrali się na Skwerze Kuracyjnym Sopockiego Molo, aby zaprezentować przygotowane wcześniej stoiska i przybliżyć swoją działalność innym uczestnikom oraz zgromadzonym gościom, a także aktywnie zachęcać do angażowania się w inicjatywy na rzecz Sopotu i mieszkańców.

Swoje stoisko zaprezentowało także nasze stowarzyszenie. Mieliśmy okazję zaprezentować naszą nową ulotkę przygotowaną przez Członków Zarządu, a także czasopisma i inne materiały informacyjne.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przedstawiciele stowarzyszenia chętnie udzielali informacji na temat naszej działalności, tym samym zachęcając uczestników do bliższego zapoznania się z naszymi aktywnościami. Znaczną część odwiedzających nasze stoisko zaciekawiła działalność stowarzyszenia, tym samym zadeklarowali oni aktywne uczestnictwo w stowarzyszeniu.

Imprezie towarzyszyły występy artystyczne takich zespołów jak: chór Espero, zespół Houston czy BIXBIT. W trakcie festynu uczestnicy mogli także obejrzeć pokaz KARATE RANDORI czy stanąć przed obiektywem wraz z wolontariuszami sopockiego festynu. Nad całością oprawy artystycznej czuwał niezawodny Dariusz Podbereski.

Dziękujemy wszystkim członkom oraz sympatykom stowarzyszenia za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu stoiska, a wszystkich odwiedzających zapraszamy do włączenia się w działalność Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i WE UG!

Jeden komentarz do „XV Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych

  1. Romuald Meyer

    Dziękuję Pawłowi za profesjonalne reprezentowanie Stowarzyszenia. Dobrze, że jesteśmy w publicznej przestrzeni. Możemy służyć radą i pomocą koleżankom i kolegom absolwentom. Możemy i powinniśmy się zmieniać. Jacy będziemy, w jaki sposób będziemy funkcjonować w przyszłości? To także zależy od absolwentów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.