Relacja z udziału w Sopockim Festynie Organizacji Pozarządowych

przez | 24 września 2016

Tradycyjnie w dniu 10 września 2016 roku w godzinach 10:30 – 15:00 w Sopocie odbył się już po raz XIV  Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych, w którym aktywnie uczestniczyło nasze Stowarzyszenie Absolwentów WSHM, WSE i WE UG.

Niezależnie od naszego Stowarzyszenia w Sopockim Festynie uczestniczyło ok. 60 Organizacji Pozarządowych.

Zgodnie z ustalonym Programem Festynu Sopockiego najpierw odbyła się Parada Pozarządowa. W przemarszu ul. Bohaterów Monte Cassino do Skweru Kuracyjnego Sopockiego Molo brali udział wszyscy uczestnicy Festynu w odpowiednio wyposażonych strojach, śpiewających i grających na instrumentach muzycznych, no i reklamujących swe organizacje pozarządowe. Jak również rozdawanie swych ulotek firmowych przez instytucje publiczne, fundacje. Nasze Stowarzyszenie Absolwentów WSHM, WSE i WE UG w Sopocie także wręczała uczestnikom Festynu Sopockiego zarówno ulotki, jak i swe wydawnictwa.

W Paradzie Pozarządowej także uczestniczył osobiście prezydent m. Sopotu Jacek Karnowski, witając się z uczestnikami przemarszu !  O godz. 12:00 nastąpiło oficjalne otwarcie XIV Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych na Muszli Koncertowej, gdzie nastąpiło wręczenie Nagrody Prezydenta m. Sopotu „Sopockie Serce” dla organizacji pozarządowej za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Po zakończeniu części oficjalnej Programu Sopockiego Festynu zwiedzający z dużym zainteresowaniem odwiedzali Muszlę Koncertową Sopockiego Molo, gdzie odbywały się koncerty i występy artystyczne. Jak również w określonym czasie aktywna prezentacja działalności poszczególnych Uczestników Festynu. Uczestnicy Festynu na przygotowanych wcześniej stoiskach przystąpiły do składania swoich ofert, propozycji i usług w zakresie swojej działalności.

Wszyscy odwiedzający Skwer Kuracyjny Sopockiego Molo z wielką przyjemnością mogli zapoznać się z bogatą ofertą uczestniczących organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń, jak również naszego Stowarzyszenia Absolwentów WSHM, WSE i WE UG.

Goście z wielką uwagą i ciekawością wysłuchiwali naszych informacji, propozycji, no i z dużym zainteresowaniem działalności naszego Stowarzyszenia, wyrażając chęć uczestnictwa w Stowarzyszeniu Absolwentów WSHM, WSE i WE UG w Sopocie.  Po przekazaniu w pełni informacji zainteresowanym gościom wręczaliśmy nasze wydawnictwa, kwartalniki, albumy i aktualnie ulotki.  Jak również na prośbę Gości/ Absolwentów, wyrażającym chęć do wstąpienia do członkowstwa naszego Stowarzyszenia wręczano Deklaracje. Znaczna część zainteresowanych Absolwentów obiecała, iż osobiście odwiedzi nasze Stowarzyszenie i złoży deklarację członkowską !

Reasumując, należy stwierdzić, że XIV Festyn Sopocki stanowi aktywną przestrzeń promocji działalności nie tylko naszego Stowarzyszenia, ale również wszystkich organizacji pozarządowych. W pewnym stopniu pokazuje on zaproszenie do współpracy dla poszukujących wsparcia, jak również dla poszukujących możliwości zaangażowania społecznego.

W naszej ocenie kolejny wrześniowy Festyn Sopocki wymaga wzajemnej współpracy oraz wymiany informacji i dzielenia się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami. Zatem XIV Festyn Sopocki Organizacji Pozarządowych jest świetną okazją do podsumowania oraz prezentacji osiągnięć naszego Stowarzyszenia WSHM, WSE i WE Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.