Uroczyste spotkanie na inauguracji akademickiego roku WSAiB w Gdyni

przez | 27 maja 2015

Na uroczystej Inauguracji roku akademickiego w dniu 06 października 2014 roku wystąpił Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej i Wydziałów Ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego z siedzibą w Sopocie Romuald Meyer.

Drodzy Zebrani, Młodzi Przyjaciele!
Patron Waszej uczelni stanowi przykład wyjątkowego połączenia patriotyzmu, fachowości i ogromnego przywiązania do tego, co robił, do tego czego i kogo uczył. Jesteśmy reprezentantami odchodzącego pokolenia Polaków.
Niektórzy z naszych członków mieli zaszczyt spotykać się bezpośrednio z profesorem.

Dzisiaj mamy zaszczyt na ręce jego magnificencji Rektora prof. dr hab. Jerzego Młynarczyka przekazać ten obraz, jako dar naszego Stowarzyszenia WSHM, WSE i WE UG.

Kultywujemy tradycje szkolnictwa morskiego na wybrzeżu. Staramy się być depozytariuszami pamięci o ludziach, którzy uczynili Polskę krajem otwartym na morze, krajem z liczącą się gospodarką morską.

Mamy nadzieję, ze będziecie czerpać z tej skarbnicy wiedzy, jak również będziecie pamiętać jakie piękne, wzniosłe i ponadczasowe są korzenie waszej edukacji.

Wystąpienie prezesa R. Meyera spotkało się z ogromnym aplauzem wszystkich obecnych na uroczystej inauguracji akademickiego w dniu 06 października 2014 roku.