Relacja z uroczystego spotkania w jubileuszowym roku obchodów 45-lecia Uniwersytetu Gdańskiego oraz podpisania Porozumienia Stowarzyszeń UG

przez | 7 kwietnia 2015

Na uroczystym spotkaniu w dniu 29 marca 2015 roku wystąpił Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej i Wydziałów Ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego z siedzibą w Sopocie Romuald Meyer.

Dostojni Goście!

Z inicjatywy Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej i Wydziałów Ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego z siedzibą w Sopocie podpiszemy za chwilę List intencyjny o woli współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Cieszymy się ogromnie z  licznej obecności szanownych i dostojnych Gości  i wszystkich Państwa.

Serdecznie dziękujemy Jego Magnificencji Panu Rektorowi Bernardowi Lammek za pomoc i życzliwość dla naszych inicjatyw.

Jesteśmy od 1949 roku żywym świadectwem szkolnictwa wyższego w Trójmieście.

Podejmujemy szereg inicjatyw, mających na celu kultywowanie pamięci o polskiej gospodarce morskiej i o naszych absolwentach.

Przekonani jesteśmy, że nawiązanie ściślejszej współpracy z kolegami Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego radykalnie  przyczyni się do lepszego zaspokajania oczekiwań naszych Absolwentów.

Ponadto chcielibyśmy dodać do tradycji 45-lecia Uniwersytetu Gdańskiego pamięć o dokonaniach i osiągnięciach Sopockiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych, który funkcjonuje nieprzerwanie od 1946 roku, i  dziś stanowi ważny segment Uniwersytetu Gdańskiego.

Prezes R. Meyer